Aby temu zapobiec i dostarczyć komórkom jego wystarczającą ilość, warto udać się na zabieg z tlenem hiperbarycznym.
Niedobory tlenu są bardzo niekorzystne dla naszego organizmu. Pogarsza się ogólne samopoczucie, pojawia się chroniczne zmęczenie, niewydolność układu krążenia, problemy ze skórą* – staje się ona ziemista, przesuszona, niezdrowa. To również brak odpowiedniego poziomu tlenu w komórkach może przyczynić się do *powstawania i nawracania alergii. Właściwe dotlenienie ma duże znaczenie przy zwalczaniu procesów starzenia i przywracania skórze jędrności, nawilżenia i blasku.
Czym jest tlen hiperbaryczny?
W powietrzu, którym oddychamy, znajduje się 21% tlenu. Tylko jego niewielka ilość przenika przez skórę i dostaje się do komórek, by je właściwie odżywić. Tlen hiperbaryczny to medyczny tlen w czystej postaci (100%) podawany pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym). Dzięki tak skoncentrowanej dawce i wysokiemu ciśnieniu dociera on do głębokich warstw skóry, aktywując metabolizm komórek. Efekty widać niemal natychmiastowo, gdyż skóra nabiera lepszego kolorytu, staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. Z czasem znikają także zmarszczki i poprawie ulega kondycja skóry.
Zabiegi z tlenem hiperbarycznym
Tlenu hiperbarycznego używa się pod kątem kilku różnych zabiegów. Ich zaletą jest zastosowanie technologii bezigłowej i bezbolesnej – specjalna głowica wtłacza tlen pod dużym ciśnieniem bezpośrednio do skóry. Taki „zastrzyk” hiperbaryczny wykonuje się najczęściej tam, gdzie występują zmarszczki. Razem z tlenem można podać kwas hialuronowy dla zwiększenia efektów. Kolejnym zabiegiem jest wykorzystanie tlenu hiperbarycznego do rozpylenia go na twarzy. Dodatkiem do tej kuracji może być serum (witaminowe lub przeciwzmarszczkowe w zależności od indywidualnych potrzeb). Popularnym zabiegiem jest także detoks, czyli oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i toksyn za pomocą masażu przez podciśnienie.