Medycyna estetyczna z roku na rok oferuje pacjentom coraz nowsze, lepsze sposoby na poprawę wyglądu skóry małoinwazyjnymi metodami. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa. To doskonała metoda na pobudzenie skóry do autoodnowy, co przynosi widoczne rezultaty nie tylko na twarzy. Jak działa mezoterapia mikroigłowa? Dowiesz się z tego artykułu!
Wiele kobiet, którym zależy na ujędrnieniu i wizualnym odmłodzeniu skóry, zastanawia się: czym jest mezoterapia mikroigłowa i jakie przynosi efekty? Czy warto zdecydować się na tego typu zabieg? Na czym on polega i czy jest bolesny? Jeśli i Ty masz jeszcze wątpliwości, zachęcamy do lektury!
Mezoterapia mikroigłowa — na czym to polega?
Wśród zabiegów mających szybko i efektownie odmłodzić oraz odżywić skórę do najpopularniejszych należy mezoterapia. Istnieją różne jej rodzaje, takie jak mezoterapia igłowa czy mikroigłowa. W dzisiejszym wpisie skupimy się głównie na tej ostatniej. Mezoterapia mikroigłowa, czyli inaczej mikronakłuwanie, zgodnie z nazwą polega właśnie na wykonywaniu na skórze setek tysięcy malutkich nakłuć. Powodują one mikrourazy, pobudzając tym samym skórę do regeneracji i odbudowy. Fibroblasty zostają pobudzone, zaczynają produkować kolagen i elastynę, a to pozwala na naturalne zwiększenie napięcia skóry oraz jej elastyczności. Skóra staje się bardziej sprężysta, widocznie młodsza i zdrowsza. To jednak nie koniec zaskakujących efektów tego małoinwazyjnego, choć bardzo skutecznego zabiegu.
Efekty mezoterapii mogą Cię zaskoczyć!
Mezoterapia mikroigłowa nie musi być wykonywana wyłącznie na skórze twarzy. Urządzenia, którymi wykonuje się zabieg (tzw. rollery lub DermaPeny) pozwalają także na zastosowanie działania mikronakłuć na większych obszarach skóry, na przykład szyi, dekolcie czy wierzchu dłoni. Jednak to właśnie twarz, wraz z powiekami, jest miejscem, które pacjentki najczęściej chcą odmłodzić i wizualnie upiększyć. A takie właśnie są efekty mezoterapii mikroigłowej. Oprócz zwiększonej produkcji kolagenu i pobudzenia komórek do naturalnej odnowy, zabieg mezoterapii pozwala także zniwelować blizny potrądzikowe czy przebarwienia, a także widocznie zredukować zmarszczki czy zmniejszyć widoczność rozszerzonych naczynek. Wszystko to sprawia, że różnego rodzaju defekty skóry twarzy są o wiele mniej widoczne, a skóra samoczynnie regeneruje się i odbudowuje po powstaniu mikronakłuć. Zabieg taki stanowi również doskonałe przygotowanie przed innymi zabiegami na twarz czy nawet domową pielęgnacją dobrymi kosmetykami.
Czy zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bolesny?
Jeżeli zabieg mezoterapii wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu, nie wymaga on znieczulenia. Mikro nakłucia wykonywane na skórze znikają samoczynnie w ciągu kilkunastu minut, lecz efekty zabiegu są o wiele trwalsze. Mezoterapia mikroigłowa jest też zabiegiem przystępnym cenowo, który specjalista kosmetologii może zaprogramować tak, aby przyniósł konkretne oczekiwane rezultaty.