rośliny

Rośliny stanowią fantastyczne dekoracje świąteczne. Z powodzeniem mogą pełnić także rolę gwiazdkowych prezentów. Idealne kwiaty i drzewka dopełnią wyjątkową atmosferę świąt.

Różne oblicza choinki

Choinka to obowiązkowy element roślinno-dekoracyjny Bożego Narodzenia. Żywe drzewko zapewni nam zapach prawdziwego lasu. Taka dekoracja sama w sobie robi wrażenie a z dodatkiem świątecznych ozdób zamienia się w strojną roślinę. Wybór jest dość duży. Szukając idealnego drzewka możemy wybrać spośród tradycyjnego świerku, dostojnej jodły czy choiny kanadyjskiej. Świerk pospolity będzie najtańszą opcją. Szukając wyjątkowej choinki warto rozejrzeć się za świerkiem srebrnym. Jego nietypowy kolor będzie oryginalną dekoracją naszego domu. Zdecydowanie lepiej wybrać choinkę w donicy. Dzięki temu posłuży nam za dekorację także w późniejszych latach. Zawsze możemy wsadzić ją na działce czy w ogrodzie lub trzymać na balkonie.

Gwiazda betlejemska

To popularna nazwa rośliny jaką jest wilczomlecz czy inaczej Poinsecja. Kształt liści przypomina formę gwiazdy. Poinsecja może mieć różny kolor, ale najbardziej efektownie wygląda w barwie czerwonej. Lubi ciepłe stanowisko, więc możemy trzymać ją na parapecie czy na kominku. Gwiazda betlejemska uzupełni świąteczny wystrój mieszkania. Będzie także wspaniałym prezentem dla pani domu. Na roślinę należy jednak uważać, ponieważ jest trująca. Musimy więc trzymać ją z dala od dzieci.

Kalanchoe

Tą popularną roślinę doniczkową znajdziemy w większości supermarketów. Nie wymaga dużej pielęgnacji oraz obfitego podlewania. Jest jednorocznym kwiatem, ale gdy przytniemy nieco łodygi, powróci do życia, zakwitając ponownie. Kalanchoe jest dostępna w wielu kolorach takich jak odcienie różu, czerwieni czy pomarańczy, więc będzie atrakcyjnym prezentem świątecznym.

Fiołek alpejskikalanchoe

Fiołek alpejski pięknie kwitnie, więc będzie ozdobą domu. Nie przepada za zbyt ciepłym klimatem. Przy wysokiej temperaturze może zmarnieć. Przy jego pielęgnacji musimy uważać podczas podlewania. Nie możemy go przelać ani wysuszyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie dostarczanie wody do spodka.

Storczyk

Storczyki są bardzo popularne, dzięki swojemu egzotycznemu wyglądowi. Storczyk nie lubi przesadzania i nadmiaru wody. Należy zwracać uwagę na jego korzenie. Te zdrowe będą miały białą, szarawą lub zielonkawą barwę. Takie rośliny jak storczyki, spokojnie możemy podarować bliskiej osobie.

Przedstawione rośliny będą świątecznymi ozdobami i prezentami, które pozostaną z obdarowanymi na długo. Naturalne dekoracje będą pięknie prezentować swoje wdzięki nie tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Katarzyna Antos