- Dzieci powinny przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu (o ile nic ich nie uczula na zewnątrz), gdyż wtedy wzmacnia się ich układ odpornościowy. Zalecane są jak najczęstsze wyjazdy z miasta.
- Jeśli lekarz przepisał leki, to należy je regularnie podawać dziecku. W okresie, kiedy dziecko silnie odczuwa alergię, leki muszą być podawane codziennie. W razie wątpliwości należy zapytać lekarza, który może zalecić inny lek. Nie wolno stosować leków bez konsultacji z lekarzem! Są takie leki, np. Nasivin stosowany przy alergicznym katarze, który może być stosowany jedynie przez 3-4 dni.
- Podczas pobytu nad morzem nie należy zakładać dziecku zbyt wielu ubrań. Przepocenie może się objawić zmianami skórnymi, np. swędzącymi krostkami.
- Osoby z alergią np. na słońce czy z atopowym zapaleniem skóry nie mogą się opalać.
- Osoby z astmą – szczególnie dzieci – nie powinny wybierać się w wysokie góry. Dziecko może dostać ostrego ataku astmy spowodowanego zmienionym powietrzem i wysiłkiem fizycznym.
- Osoby z atopowym zapaleniem skóry muszą uważać na klimatyzację w samochodach. Podczas długiej jazdy dobrze jest robić przerwy na spacer. Jeśli jednak klimatyzacja musi być włączona, to wtedy należy spryskać skórę dziecka wodą do skóry atopowej.
- Osoby z uczuleniem na jad osy nie mogą przebywać w pobliżu jakiś stoisk z żywnością, blisko koszy na śmieci itp.
Sabina Sosnowska
Pages: 1 2