Mezoterapia igłowa to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Wyjątkowość tej procedury kosmetycznej polega na pokonaniu bariery skóry w celu dostarczenia związków aktywnych. Nakłuwanie skóry cieniutka igłą pozwala dostarczyć substancje czynne do głębokich warstw skóry, dzięki czemu działają one bardzo efektywne. Mezoterapia jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, który można wykonywać na skórze twarzy, owłosionej skórze głowy czy na ciele.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry w celu wprowadzenia do jej głębszych warstw substancji aktywnych. Taka forma aplikowania preparatów odmładzających czy upiększających skórę jest znacznie skuteczniejsza niż stosowanie preparatów działających wyłącznie na powierzchni skóry. Korzyść z nakłuwania skóry jest jeszcze jedna – sam proces nakłuwania wywiera zbawienny wpływ na skórę, aktywując procesy syntezy kolagenu i pobudzając procesy regeneracji.
W zabiegu mezoterapii wykorzystane mogą być preparaty o rozmaitym składzie, perfekcyjnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb skóry. Dzięki temu możliwe jest korygowanie rozmaitych problemów estetycznych, od zapobiegania utraty kolorytu skóry, poprzez redukcję poszerzonych porów czy drobnych blizn, aż po przywrócenie jędrności wiotkiej skórze, na której pojawiły się zmarszczki.
Mezoterapia igłowa może być wykonana na skórze twarzy, gdzie jej celem jest kompleksowe odmłodzenie skóry i zredukowanie rozmaitych defektów skórnych. Mezoterapia igłowa wykonywana na owłosionej skórze głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i pobudza ich wzrost. Z kolei mezoterapia wykonywana na dowolnym obszarze ciała pozwala na ujędrnienie skóry, redukcję rozstępów czy cellulitu. Wśród osób, które zdecydowały się na wykonanie mezoterapii igłowej w Warszawie, dużym zainteresowaniem cieszy się Klinika Dr Kuschill, Medestetis https://www.medestetis.pl/.
Najważniejsze zalety mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej pozwalający na zaawansowany remodeling skóry, jej kompleksowe nawilżenie i odżywienie. Jedną z największych zalet mezoterapii igłowej jest jej ogromna uniwersalność. Wyraża się ona w możliwości zastosowania zabiegu zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Ponadto wszechstronność zabiegu mezoterapii polega na wykonywaniu nakłuwania skóry w wielu lokalizacjach – na twarzy, skórze głowy, udach, ramionach, brzuchu czy pośladkach. Podczas zabiegu wykorzystywane są preparaty o bardzo zróżnicowanym składzie – mogą zawierać witaminy i składniki mineralne, aminokwasy, czynniki wzrostu, ekstrakty roślinne czy kwas hialuronowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zróżnicowanych efektów estetycznych zabiegu – od rewitalizacji młodej skóry, poprzez redukowanie widoczności blizn, aż po odmładzanie skóry dojrzałej, z licznymi oznakami starzenia.
Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej są bardzo szerokie i obejmują:
- utratę elastyczności skóry,
- drobne zmarszczki,
- przebarwienia skórne,
- niewielkie blizny potrądzikowe,
- rozszerzone pory,
- utrata kolorytu i blasku skóry,
- suchość skóry,
- rozstępy,
- cellulit,
- nadmierne wypadanie włosów.
Wśród zalet mezoterapii igłowej wymienić należy jej dwukierunkowe oddziaływanie na skórę. Z jednej strony wprowadzone w głąb skóry związki aktywne działają w bardzo skuteczny sposób, wpływając bezpośrednio na komórki skóry. Ale jednocześnie nakłuwanie skóry w celu wprowadzenia preparatu prowadzi do aktywowania procesów naprawczych skóry, co przekłada się na jej ujędrnienie i poprawę struktury.
Jak przebiega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa to zabieg, który poprzedzony jest konsultacją z lekarzem. Wówczas określany jest cel zabiegu, ponadto wykluczana jest obecność przeciwwskazań. Najważniejsze z nich to ciąża i karmienie piersią, uczulenie na składniki preparatu, infekcje lub stany zapalne skóry czy zaburzenia krzepliwości krwi. Dokładne wytyczne poznać można na stronie https://www.medestetis.pl/zabiegi/mezoterapia-iglowa/, tam też można ustalić termin konsultacji i zabiegu.
Przed nakłuwaniem skóra jest dokładnie oczyszczana i aplikowany jest krem znieczulający. W kolejnym kroku wykonywane są nakłucia skóry w celu wprowadzenia preparatu. Cała procedura trwa 30 – 60 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i mogą utrzymywać się grudki w miejscu iniekcji. Objawy te ustępują samoistnie. Pierwsze efekty zauważyć można już po kilku dniach, a w celu zwiększenia efektywności terapii wskazane jest wykonanie serii 3 – 4 zabiegów powtarzanych co 2 tygodnie.
Mezoterapia igłowa prezentuje się bardzo ciekawie.
Mam rozszerzone pory. Może mezoterapia to coś dla mnie?
Dobrze wiedzieć, jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej.
Ja właśnie zastanawiam się nad mezoterapią i efektami, jakie daje.
Mezoterapia pozwala odzyskać skórze młodszy wygląd.