Siedzący tryb życia bardzo niekorzystnie wpływa na układ szkieletowo-mięśniowy prowadząc nierzadko do rozwoju dysfunkcji ruchowych i dolegliwości bólowych.
Dlatego osoby pracujące w biurowcach i w związku z tym spędzające codziennie wiele godzin przed komputerem, powinny pamiętać o częstym robieniu krótkich przerw w pracy i w ich trakcie odchodzić od biurka. Takie przerwy można poświęcić na przykład na leczniczo-relaksacyjny masaż. Regularnie wykonywane masaże biurowe pozwolą właściwie zadbać o zmęczony kręgosłup i rozluźnić napięte mięśnie.
Jak wygląda masaż biurowy?
Masaż biurowy trwa zaledwie 15 minut – tyle czasu wystarczy, by skutecznie zniwelować dolegliwości bólowe, poprawić motorykę stawów, pobudzić krążenie i podnieść poziom energii w organizmie. W ciągu tych 15 minut masażysta wykonuje delikatne, acz intensywne zabiegi manualne na wybranej partii ciała (plecach, karku, ramionach, nadgarstkach itp.), wykorzystując przy tym różnorodne techniki mobilizacyjne, manipulacyjne i uciskowe, które przynoszą widoczną ulgę i odprężenie – a wszystkiemu towarzyszy wyciszająca, relaksacyjna muzyka sącząca się gdzieś w tle. Poprawa samopoczucia gwarantowana! Oczywiście aby taki masaż przyniósł spodziewany efekt, powinna go wykonywać zawsze wykwalifikowana osoba, tj. certyfikowany fizjoterapeuta. Usługi tego rodzaju specjalistów dostępne są w ofertach firm wellness zajmujących się wprowadzaniem do struktur korporacji innowacji, które mają na celu tworzenie komfortowych i przyjaznych środowisk pracy.
Więcej dowiesz się na: https://wellbeingpolska.pl/
Co daje masaż biurowy?
Masaż biurowy przynosi mnóstwo korzyści, przede wszystkim zdrowotnych: poprawia kondycję kręgosłupa zmniejszając ryzyko dyskopatii, uwalnia od napięcia i redukuje poziom stresu, a także niweluje takie objawy jak ból, drętwienie czy skurcze. Osiągnięta w ten sposób poprawa samopoczucia sprzyja lepszej efektywności w pracy, co przekłada się na podniesienie wydajności firmy, a dodatkowo pozytywnie wpływa na atmosferę w miejscu pracy i buduje lojalność pracownika wobec pracodawcy. Korzyści jest więc sporo i są one obopólne – dlatego masaż biurowy powinien stać się standardem w małych i dużych firmach.