Antybiotykoterapia często stanowi konieczność. Nie da się bez niej zwalczyć choroby o podłożu bakteryjnym. Antybiotyki są bardzo skuteczne, ale też wpływają negatywnie na stan naszej cery. Jak zadbać o twarz i ciało po antybiotykoterapii?
Po pierwsze, peeling
Po infekcji często mamy suchą skórę nosa i twarzy. Ta zwyczajnie się łuszczy i zanim przejdziemy do jej kompleksowego nawilżania, musimy pozbyć się warstwy martwych komórek skóry. Pomoże nam w tym peeling. Wskutek tarcia drobinkami, pozbywamy się suchych skórek. Cera odzyskuje promienny blask, jędrność i gładkość.
Po drugie, maseczka i krem do twarzy
Niestety, po infekcji bardzo często nasza skóra jest sucha. Picie wody pomoże nam ją nawilżyć od środka, natomiast maseczka i krem do twarzy zwiążą ją w naszej skórze i zapobiegną przeznaskórkowej utracie wody. Maseczka przynosi dużo lepsze rezultaty w krótkim czasie niż krem. Jednak ten drugi także należy używać.
Po trzecie, nawilżenie ust
Usta po tym, jak zmagaliśmy się z gorączką, mogą być suche, szorstkie i zaczerwienione. Dlatego też sięgnij po dobry balsam ochronny i regularnie smaruj je grubą warstwą produktu. To pomoże im się zregenerować.
Po czwarte, dieta na mocne włosy i paznokcie
Jesteś osłabiona, zapewne też podczas choroby niewiele jadłaś, stąd w twoim organizmie mogły pojawić się niedobory substancji odżywczych, w tym magnezu, cynku czy żelaza. W związku z tym włącz do swojego menu produkty dobre dla włosów i paznokci, aby uniknąć ich wypadania oraz nadmiernej łamliwości. Pomocne mogą okazać się orzechy, nasiona oraz jaja.
Po piąte, balsam do ciała
Ciału też się oberwało wskutek choroby. Skóra jest przesuszona, zniszczona. Potrzebuje intensywnej pielęgnacji regenerującej. Dlatego zrób ciału solidny peeling, a następnie nawilżaj go balsamem do ciała.