leczenie alergii

Leki antyhistaminowe

Gdy alergen wnika do organizmu, zostaje uwolniona histamina. Ta substancja, zaliczana do amin, pełni rolę mediatora procesów zapalnych. Pod wpływem przemian, zainicjowanych przez wyżej wspomniany związek chemiczny, pojawiają się dokuczliwe objawy takie jak obrzęk, pieczenie czy zaczerwienienie. Dokuczliwym dolegliwościom można zapobiec, przyjmując leki antyhistaminowe.

Pościel antyalergiczna

Wybierając poszewki na pościel, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Sztuczne tkaniny, które intensywny kolor zawdzięczają syntetycznym barwnikom, mogą wywoływać niepożądane reakcje. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż roztocza giną w 70 stopniach Celsjusza. Białe poszewki, wykonane z naturalnych włókien, możemy wyprać w wysokiej temperaturze i tym samym zapobiec wystąpieniu reakcji alergicznej.

Alergia na roztocza

Szacuje się, że 6 milionów Polaków zmaga się z alergią na roztocza. Te niewielkie „żyjątka” doskonale rozwijają się w pomieszczeniach, w których panuje wysoka wilgotność. Roztocza upodobały sobie pościel, dywany i koce. W mieszkaniach, w których wykładziny zastąpiono panelami, jest mniej pajęczaków.

Gdy tradycyjne sposoby walki z alergią nie przynoszą pożądanych rezultatów, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dużą popularnością cieszy się odczulanie. Decydując się na to rozwiązanie, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Niestety, zwalczanie alergii jest procesem długotrwałym.