Jeśli twoja cera jest pozbawiona blasku, a na twarzy często pojawiają się małe wypryski będące konsekwencją zatkanych porów – nie panikuj! Nie musisz od razu biec po pomoc do dermatologa. Na początek spróbuj wyeliminować problem za pomocą odpowiedniego peelingu. Peeling to idealna metoda na pozbycie się resztek martwego naskórka z twarzy, a doskonale rozprawią się z nim drobinki, z których właśnie składa się ten preparat.
Na zimę – peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny
Martwy naskórek jest odpowiedzialny za zatykanie porów i powstawanie niezbyt miłych dla oka wyprysków. Ponadto dobry peeling może sprawić, że pozbędziesz się drobnych przebarwień skórnych. Jeśli dodatkowo chcesz przyspieszyć ten proces, możesz sięgnąć po specjalny krem na przebarwienia od firmy Garnier. Natomiast dzięki zastosowaniu peelingu skóra będzie lepiej wchłaniać właśnie takie produkty jak krem czy serum.
Pamiętaj, że zimą skóra potrzebuje przede wszystkim dobrej ochrony przed niskimi temperaturami. Dlatego na tę porę roku najlepiej nadają się peelingi drobnoziarniste albo enzymatyczne zawierające dodatkowo substancje nawilżające takie jak np. witamina E. Peelingi enzymatyczne, których nie wciera się w skórę twarzy, polecane są również osobom o cerze wrażliwej.
Byle nie za często!
Każda z nas powinna regularnie wykonywać peeling twarzy. Co w tym przypadku oznacza słowo regularnie? Jeśli masz cerę wrażliwą, stosuj tego typu zabieg raz na dwa – trzy tygodnie. Natomiast jeśli twoja cera jest mieszana lub tłusta, sięgać po peeling możesz nawet dwa razy w tygodniu. W tym przypadku dobór preparatów warto skonsultować wcześniej z kosmetyczką bądź dermatologiem. Może się okazać, że ekspert zaleci stosowanie na zmianę peelingu enzymatycznego z innym produktem np. drobno lub gruboziarnistym.
Panie będące w trakcie leczenia trądziku również powinny skonsultować się ze specjalistą, zanim sięgną po jakikolwiek peeling. Dotyczy to przede wszystkim osób, których twarz pokryta jest zmianami ropnymi. Natomiast w przypadku kobiet, które nie mają większych problemów z cerą, zaleca się stosowanie tego typu zabiegów raz na dwa – trzy tygodnie.
Autor zewnętrzny