Jak chronić sypialnię przed roztoczami?

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym znajduje się największa liczba roztoczy. Małe paskudztwa chętnie gnieżdżą się w poduszkach, kołdrach, pościelach, a nawet materacach. Chcąc zminimalizować ich liczbę oraz alergiczny wpływ należy podjąć odpowiednie kroki.

Regularne sprzątanie prowadzi do zmniejszenia ilości alergenów, a co za tym idzie zredukowania objawów alergicznych.

W sypialni, a dokładnie w łóżku spędzamy najwięcej czasu, bo przynajmniej jedną trzecią doby, dlatego ważne jest, aby nie tylko się wyspać, ale także odpocząć od otaczających nas alergenów. Sen, jak wiadomo, ma właściwości lecznicze, to w jego trakcie nasz system odpornościowy ma najwięcej pracy.

Pościel – klucz do sukcesu

Czas pościeli puchowych przeminął, dzięki nowym syntetycznym pościelom alergik może czuć się bezpieczny w swoim łóżku. Koce i pościele powinny być dobierane w taki sposób, aby były przygotowane na regularne pranie.

Optymalna temperatura prania to 55 stopni Celsjusza, dlatego wybierajmy wytrzymałe materiały. Trzeba mieć także na uwadze fakt, że każdy rodzaj materiału może wspierać rozwój roztoczy. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w kołdrę i pościel hypoalergiczną.

Jak chronić sypialnię przed roztoczami?

A co z materacem?

Najlepiej byłoby wymieniać cały materac każdego roku, wiąże się to jednak z ogromnym nakładem finansowym i większości z nas nie stać na to. Warto jednak kupując materac zainwestować w taki, który będzie miał hypoalergiczne powłoki. Nie wytępi to roztoczy, ale na pewno utrudni im życie i przyczyni się do zmniejszenia populacji. Jeszcze innym wyjściem jest zakup pokrowca na materac. od niedawna na naszym rynku można zakupić specjalne pokrowce antyroztoczowe.

Dbałość o higienę oeraz dobór hypoalergicznych sprzętów z pewnością wpłyną na poprawę jakości snu. A co za tym idzie – również na ogólną poprawę jakości życia alergika.

AZ