Drewno w zimie
Najtrudniejszym okresem dla podłóg drewnianych jest sezon zimowy, gdy wilgotność powietrza na zewnątrz i wewnątrz domu znacznie spada – dlatego w pomieszczeniach trzeba stosować nawilżacze elektryczne; tam zaś, gdzie jest zainstalowana klimatyzacja trzeba dbać, by nie było zbyt niskiej wilgotności.
Drewno jest materiałem w pełni ekologicznym – oddycha, jonizuje powietrze, dzięki czemu podłoga nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu ani pyłków i jest materiałem łatwym w obróbce. Naturalne posadzki zapewniają izolację termiczną pomieszczenia – efekt tzw. ciepłej podłogi, izolację elektryczną i akustyczną – tłumią hałas. Do tego świetnie komponuje się z innymi surowcami i tworzywami, ułatwiając aranżację wnętrz.
Cenne wskazówki
Choć wiele wartości użytkowych posiadają podłogi klejone warstwowo, dzięki czemu są one dodatkowo odporne na odkształcenia to krzyżowe ułożenie trzech warstw deski podłogowej względem siebie i zastosowanie zatrzaskowego złącza umożliwia drobne ruchy drewna – kurczenie się i pęcznienie, co jest ważne podczas zmian wilgotności i temperatury powietrza.
Podłoga znosi naprężenia i nie powstają wówczas w niej szczeliny. Dzięki tym właściwościom i optymalnej grubości deska warstwowa może być układana też na wodnym i elektrycznym ogrzewaniu podłogowym.
Podłogi zaawansowane technologicznie są bardzo łatwe w montażu.