Nie tylko osoby z problemami skóry atopowej i wszyscy, którzy mają wypryski potowe podczas wysiłku fizycznego są zainteresowani odzieżą zapobiegającą poceniu się.
Sam proces pocenia jest konieczny – organizm oczyszcza się, eliminując toksyny, a jednocześnie następuje jego termoregulacja – chłodzi przegrzane ciało. Jednak pot, szczególnie dla osób cierpiących na problemy skory atopowej, bywa ogromnym problemem, zaostrzającym objawy choroby, nasilającym świąt i podrażnienia skóry.
Stosowanie dezodorantów chwilowo rozwiązuje problem, blokery zaburzają termoregulację i mogą doprowadzić np. do przegrzania, zaburzając naturalną pracę organizmu, można radzić sobie tabletkami, suplementami czy po prostu zmianą diety.
Dla niektórych koniecznością w skrajnych przypadkach stają się zastrzyki z botoksu – często niezbyt dobrze tolerowane, które również mogą wywołać reakcje alergiczne, a na domiar złego kosztowne i wymagające systematycznego powtarzania.
Na czym polega hipoalergiczność koszulek?
Zapobiegająca poceniu się odzież ma służyć nawet przez całą dobę dorosłym i dzieciom, a przede wszystkim być zdrowa. Zapobiega nieprzyjemnym zapachom i redukuje wydzielanie potu. Chłodzi, gdy jest ciepło, jest bardzo rozciągliwa i bezszwowa, co zapobiega otarciom skóry. Materiał jest naturalnie antybakteryjny.
Koszulki są produkowane na bazie duńskiego wynalazku od marca 2011 roku.
By zachować właściwości odzieży warto pamiętać o właściwym praniu, jak odzieży oddychającej – w temperaturze nieprzekraczającej zaleceń producenta, specjalnych hipoalergicznych płynach do prania (lepsze niż proszki, które mogą zapychać strukturę koszulki).