Dodatkowe korzyści ze słońca
Nałożona na skórę i wystawiona do słońca wzmaga swe działanie, uaktywniając lecznicze właściwości, dlatego zaleca się po nałożeniu jej na twarz krótką kąpiel słoneczną, aż do jej całkowitego wyschnięcia. Jeśli chodzi o stosowanie jej na całe ciało, w gabinetach kosmetycznych istnieją
dostępne zabiegi z jej użyciem. Zabieg z glinki można przygotować sobie również w domu. Wystarczy nałożyć ją na siebie w postaci papki i zmyć później prysznicem lub wykąpać się w roztworze wody z zawartością glinki w proszku.
Glinka pomaga reumatykom i astmatykom
Czerwona glinka nie służy jednak wyłącznie cerze i skórze. Znalazła ona również swoje zastosowanie w leczeniu bólu reumatycznego. W tym przypadku również stosuje się ją w formie okładów i kąpieli.
W bardziej zaawansowanych kuracjach prowadzonych pod okiem naturoterapeutów spożywa się czerwoną glinkę rozcieńczoną w wodzie mineralnej, co służy profilaktyce astmy, alergii i anemii. Znane są także lewatywy z użyciem glinki, które oczyszczają chore jelito grube, poprawiając jego perystaltykę i pomagając uzyskać zdrową i naturalną florę bakteryjną.
Bez względu na to, co w czerwonej glince sprawia, że jest ona tak korzystna dla zdrowia, doniesień o jej pozytywnym wpływie na urodę jest coraz więcej. Z dnia na dzień staje się ona coraz bardziej popularna, a jej skuteczność potwierdzają nowe produkty renomowanych firm, które wykorzystują ją jako jeden z głównych składników.
(KG)