Orgazm to czysta przyjemność. Kobietom nieco trudniej go osiągnąć niż mężczyznom. U większości facetów seks kończy się rozkoszą. U pań bywa z tym różnie. Przedstawiamy fakty nt. orgazmu, o których być może nie wiedziałaś.
Uwalnianie prolaktyny a jego senność
Wykazano, że podczas orgazmu mózg mężczyzny uwalnia szereg substancji chemicznych, w tym prolaktynę, która odpowiada za senność. Dlatego gdy on po wszystkim odpływa, nie ma w tym nic oryginalnego. Wiedz, że on nie robi ci tego na złość, tylko po prostu to jest uwarunkowane biologicznie i silniejsze od niego.
Ile trwa orgazm kobiety?
Orgazm kobiety trwa naprawdę krótko, zazwyczaj od 6 do 10 sekund. Prawdziwe szczęściary mogą liczyć na 20-sekundową rozkosz. Nic dziwnego, że wielu mężczyzn ma problem z dostrzeżeniem, że ich kobieta szczytuje.
Orgazm uspokaja i wyłącza strach
Podczas orgazmu zyskujesz błogi spokój, ponieważ wyłącza się obszar mózgu odpowiedzialny za dostrzeganie niebezpieczeństwa. W rezultacie podczas szczytowania stajecie się całkowicie bezbronni, dlatego lepiej uprawiać seks w całkowicie bezpiecznych miejscach.
Orgazm u mężczyzny działa jak heroina
Faceci mogą się uzależnić od orgazmu tak jak od heroiny. Podczas szczytowania są bowiem uwalniane substancje chemiczne o zbliżonej budowie do związków psychoaktywnych. Stąd u niego ten miłosny haj.
Orgazm sutkowy
Czy wiesz, że ok. 1% kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm tylko dzięki stymulacji piersi. Nie musi być tutaj pobudzana łechtaczka. Lepszy jest jednak delikatniejszy dotyk niż ugniatanie piersi. To właśnie subtelne muśnięcia i pocałunki prowadzą kobietę do ekstazy.
Orgazm przedłuża życie mężczyzny
Wykazano, iż faceci, którzy doświadczają dwóch lub więcej orgazmów w ciągu tygodnia, statystycznie żyją dłużej i są zdrowsi. Orgazm zapobiega depresji oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego.
Zdolność do odczuwania orgazmów uwarunkowana genetycznie
Czy wiesz, że to, jak doświadczasz orgazmu i czy dzieje się to często, jest uwarunkowane genetycznie? Jeśli twoje rodzice nie mieli z tym problemów, istnieje szansa, że także będziesz bardzo wrażliwa na dotyk oraz inne formy stymulacji.
Pierwszy orgazm jest najmocniejszy
Co nie znaczy, że nie warto przeżywać orgazmów wielokrotnych. Wykazano bowiem, że owszem pierwszy orgazm jest najmocniejszy, ale każdy kolejny trwa zdecydowanie dłużej niż owe 10 sekund.