leczenie astmy

Sposób iniekcji

Okazało się, iż w przypadku łagodzenia objawów towarzyszących dławicy niezwykle istotną rolę odgrywa sposób iniekcji. Największą precyzją charakteryzuje się metoda, w której wykorzystuje się bronchoskop. W celu określenia skuteczności zastrzyku, wykonano tomografię komputerową i spirometrię.

Botoks – skutki uboczne

Kurację przeprowadzono z myślą o rozluźnieniu strun głosowych i zlikwidowaniu uczucia duszności. Pożądany efekt utrzymuje się przez 2 miesiące. Niestety, botoks niesie ze sobą skutki uboczne. Niektórzy uczestnicy badania skarżyli się na zmianę głosu.

Poprawa jakości życia

Przeprowadzone badania wskazują, iż botoks może okazać się niezwykle pomocny u osób, które borykają się ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, w tym astmy. W związku z tym, iż poprawiają jakość życia pacjentów ze zdiagnozowaną dławicą, chorzy mniej czasu spędzają w szpitalach.

Jeśli dobroczynne działanie toksyny botulinowej zostanie potwierdzone w kolejnych fazach badań, botoks odmieni życie milionów ludzi zmagających się z astmą. Nie należy jednak ulegać hurraoptymizmowi, ponieważ nie wiemy, jak regularne wstrzykiwanie substancji wpłynie na organizm chorych.