Biżuteria - alergia nie tylko na metale

Pozwalają one dokładnie ustalić, co jest alergenem dla organizmu. Wtedy możesz unikać kontaktu z tymi pierwiastkami kontrolując to, co kupujesz i zakładasz.

Jeśli cierpisz na alergię na złoto, to także będziesz musiał go unikać. Może ono spowodować nie tylko wyprysk, ale i powstanie guzków ziarniczych, których trudno się pozbyć, a mogą powstać w zetknięciu z potem lub słonym czynnikiem zewnętrznym.

Pocieszające jest to, że w dotychczasowych badaniach nie stwierdzono, aby osoby źle reagujące na złotą biżuterię nie mogły być leczone przy jego użyciu, chodzi tu o terapię z użyciem soli złota.

Jak cieszyć się z noszonych ozdób?

Produkty niskiej jakości uczulają częściej, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że zawierają nikiel, najczęściej alergizujący metal. Doradza się, aby nie kupować biżuterii o niskich próbach, 8- i 10-karatowej.

Gdy kupujesz przedmioty, które będą miały bezpośredni kontakt ze skórą staraj się, aby pochodziły z pewnych źródeł, by móc dowiedzieć się, co jest w ich składzie.

Chrom i kobalt to alergizujące metale, także wykorzystywane w produkcji ozdób jubilerskich. Pamiętaj, o tych pierwiastkach, jak również o tym, że objawy nasilają się w trakcie pocenia lub dodatkowego kontaktu z solą, np. podczas kąpieli czy gotowania.
BZ