Preparaty z zawartością glinki –
- pomagają leczyć trądzik,
- hamują nadmiar wydzielania serum,
- znakomicie oczyszczają skórę z toksyn.
Jej zastosowanie nie kończy się jednak tylko na cerze. Czerwony kolor glinki można wytłumaczyć dużą zawartością żelaza. Z uwagi na to, że działa ona szczególnie dobrze na cerę tłustą (wysusza i ściąga skórę), zaleca się, aby w przypadku cery normalnej lub suchej dodawać do glinki nieco oliwy. W ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu wysuszeniu naskórka.
Czerwona glinka jest idealna dla kobiet, które borykają się z problemem rozszerzonych porów. Działa jednak o wiele delikatniej niż glinka zielona, a dodatkowo leczy także cerę naczyniową. Wiadomo, że z wiekiem powinnyśmy łagodniej oczyszczać skórę z nadmiaru toksyn nagromadzonych w komórkach i naczyniach krwionośnych, by urazy mechaniczne i chemiczne nie pogłębiły już istniejących zmarszczek.
Gdzie szukać glinki czerwonej?
Jaką postać ma opisywana przez nas glinka? Spotkasz ją w sklepach w postaci naturalnej, czyli proszku, który jest efektem wysuszenia glinki na słońcu. Możesz ją także kupić jako dodatek do mydła, w formie żelu, w kremie oraz szamponie.
Podobnie jak glinka zielona nadaje się również do mycia zębów i włosów. Płucząc nią skórę głowy łagodzimy objawy łojotoku, a z czasem możemy pozbyć się łupieżu i przetłuszczających się włosów.
Pozostałe zalety
Glinka sprawdza się również doskonale przy łagodzeniu różnego rodzaju uszkodzeń skóry, takich jak:
- siniaki,
- skaleczenia,
- obtarcia,
- pęcherze,
- ukąszenia owadów,
- oparzenia słoneczne