nietolerancja laktozy

Czy Latopic doustny może być stosowany przez osoby dotknięte innymi schorzeniami alergicznymi niż AZS i alergia pokarmowa?

Latopic doustny przede wszystkim stosuje się w alergii pokarmowej (głównie uczulenie na białka mleka krowiego) oraz w atopowym zapaleniu skóry. Preparat można również podawać osobom, które nie tolerują laktozy i galaktozy. Szczepy zawarte w Latopic działają jak enzym laktaza, który pomaga rozłożyć laktozę i galaktozę do cukrów prostych. Latopic można również stosować przy antybiotykoterapii u osób z alergią.

Czy na czas upałów emolienty Latopic należy przechowywać w lodówce?

Nie ma takiej potrzeby. Należy jednak pamiętać, aby emolienty Latopic przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 stopni Celsjusza).

 

Czy emulsją do kąpieli mogę myć rączki dziecka po powrocie z piaskownicy?

Tak, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, emulsja do kąpieli dobrze sprawdzi się w tej roli.

 

W jaki sposób doustny preparat Latopic uszczelnia ścianę jelita?

Szczepy  zawarte w Latopic mają zdolność do stymulacji syntezy białka (zonulina-1), która wchodzi w skład połączeń międzykomórkowych.

 

Czy po 3-miesięcznej kuracji z wykorzystaniem doustnego preparatu Latopic należy zrobić przerwę, czy można nadal podawać dziecku preparat?

Można kontynuować podawanie Latopic.

 

Czy można posłodzić roztwór doustnego preparatu Latopic, aby zachęcić dziecko do jego wypicia?

Tak, można posłodzić roztwór, jeśli tylko istnieje taka potrzeba.

Jeśli chciałbyś zadać ekspertowi pytanie dotyczące emolientów lub doustnego preparatu Latopic®, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego.

leczenie alergii

Artykuł sponsorowany