Celem dostosowania diety do grupy krwi jest przywrócenie równowagi w układzie immunologicznym i zmniejszenie stanu zapalnego. Jeśli jesteśmy bardziej świadomi, co wywołuje w naszym organizmie reakcje alergiczne – środowiskowe i pokarmowe – skuteczniej będziemy ich unikać.
Dlatego wprowadzanie diety, opartej o grupę krwi to nie tylko kształtowanie świadomości produktów szkodliwych, ale też korzystnych, działających leczniczo na nasze objawy alergiczne i zapobiegających im.
Niestety często realizowanie diety wymusza na nas rezygnację z ulubionych potraw, owoców czy warzyw.
Zmotywować powinniśmy się sami – by dieta nie była chwilowym testem poprawy zdrowia, ale stała się trwałym elementem życia.
- zadziałać przeciwzapalnie,
- dać ulgę w objawach zatokowych,
- wyregulować układ trawienny
- być wsparciem dla kory nadnerczy.
Powinniśmy zacząć od diety 4-tygodniowej, traktując ja jako pogotowie dla zdrowia. Każdy z nas jest inny – ma inne predyspozycje do odchudzania i tycia, większą czy mniejszą skłonność do starzenia się, inaczej reaguje na stres, ma mniej czy więcej sił witalnych czy bardziej sprawny system odpornościowy i szybkość przemiany materii – i to często bez względu na wiek. Te różnice biochemiczne m.in. są wytłumaczalne różnorodnością grup krwi, które wpływają na każdy element fizjologii człowieka.