Antyalergiczna odzież merino

Nawet podczas dużego wysiłku fizycznego włókno pozostaje suche i zachowuje swoje właściwości. Odzież z merino nadaje się zarówno na sezon zimowy, jak i letni.

Właściwości merino

Włókno jest nie tylko delikatne i przyjemne dla skóry, ale antyalergiczne. Odprowadza wilgoć od ciała, jest bardzo ciepłe (dlatego nie wszyscy aktywni lubią taką odzież latem, czasem po prostu przegrzewając się).

Odzież z merino jest trudnopalna, nie gniecie się i – co ciekawe – posiada zdolność samooczyszczenia. Nie wchłania obcych zapachów i jest bakteriostatyczna.

Dla aktywnych

Od kilku lat na rynku widać powrotu włókien naturalnych do odzieży aktywnej – dla turystów, wspinaczy, rowerzystów czy biegaczy. Drogie, a często bardzo drogie produkty z wełny merino oferuje coraz więcej e-sklepów.

Runo merynosów faktycznie jest bardzo przyjazne skórze – delikatniejsze od runa innych owiec, a do tego termoaktywne, zapobiega pojawianiu się przykrej woni potu podczas wysiłku np. biegania, odprowadza wilgoć znacznie lepiej niż bawełna, a nawet namoknięte deszczem jest wciąż ciepłe i odporne na wysoką temperaturę. Świetnie sprawdza się podczas długich podróży i na biwak, także – zastosowane w skarpetkach.

Antyalergiczna odzież merino

Skąd się biorą rozbieżności w cenach?

Odzież merino może kosztować nawet 700 zł za podkoszulkę z długim rękawem. Ale znajdziemy oferty również za 80 zł. Czy to jednak adekwatny jakościowo produkt?

Im tańsza jest odzież z merino tym większe jest prawdopodobieństwo domieszki poliestru(to notabene zapewnia szybsze odprowadzanie potu i schnięcie spoconej odzieży), nylonu czy coolmax, a i możemy mieć pewność, że zastosowano w produkcji barwniki chemiczne zamiast naturalnych.

Im tańszy jest produkt tym gorsze ma wykończenie (lub nie ma go wcale) – co powoduje utratę kształtu odzieży po praniu i na skutek noszenia i jej kurczenie się.
MN